poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Jak skutecznie popełnić samobójstwo


Magda na swoim blogu mamamagda.pl dodała post o kontrowersyjnym tytule. "Jak szybko popełnić samobójstwo - sposób"- przeczytacie go tutaj.

W pierwszej chwili czytelnik może być oburzony- nie powiem, sama byłam wściekła, gdy zobaczyłam ten tytuł. Pomyślałam sobie - "Kim do cholery jesteś, by zachęcać kogoś do śmierci?" Ale przecież Magda taka nie jest, więc sprawdzam, co ma do powiedzenia. Po kliknięciu w link okazuje się jak bardzo się myliłam. Post jest tak wartościowy, że zapragnęłam udostępnić go na swoim blogu. Może znacie kogoś, kto potrzebuje pomocy, a może sami jej potrzebujecie. To naprawdę nic wstydliwego poprosić o pomoc.


Post Magdy skierowany jest do osób z problemami, osób, które nie radzą sobie z trudnościami, nie odnajdują w życiu radości i chcą się poddać. Możemy im pomóc ukrywając propozycję pomocy za tytułem, który często wyszukują w przeglądarce.

Poniżej zamieszczone są numery do osób, które chętnie Cię wysłuchają i pomogą rozwiązać problem- czasem wystarczy zwykła rozmowa i zrozumienie, by dać sobie szansę na lepsze życie.

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej


Na koniec prośba ode mnie - nie poddawaj się. Naprawdę są ludzie, którym na Tobie zależy, jeśli ich nie dostrzegasz, to znaczy, że patrzysz w złym kierunku.
Nie powiem Ci, że "inni mają gorzej", czy, że przesadzasz, bo każdy problem jest równie ważny, Twój także - i jak każdy problem jest do rozwiązania. Oczywiście nie będę Ci mówić, że problemy odejdą ot tak, każdy z nich potrzebuje czasu i pracy. Ale możesz przezwyciężyć trudności, tylko walcz. Poproś o pomoc, choćby anonimowo.

Jeśli osoba myśląca o odebraniu sobie życia na pierwszych 10 stronach wyników wyszukiwań znajdzie linki z numerami telefonów do pogotowia psychologicznego, pod którymi może uzyskać pomoc, to jest bardzo duża szansa, że z niej skorzysta. Jeśli te 100 pierwszych wyników będzie odsyłać do wpisów o tym, że życie ma sens i że z każdego bagna da się wyjść, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ten człowiek naprawdę w to uwierzy.  Im więcej osób nie znajdzie w Googlach przepisu na śmierć, tym lepsza będzie otaczająca nas rzeczywistość!


5 komentarzy:

 1. Według mnie dobrze, że piszesz o takich rzeczach. Może akurat ktoś kto ma myśli samobójcze natknąć się na twój blog i dowie się gdzie może dostać pomoc chociaż słowną. Wielkie propsy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) Bardzo się cieszę, że mogę komuś pomóc.
   Pozdrawiam ;)

   Usuń
 2. Bardzo przydatny i ważny post! Teraz bardzo dużo jest osób, dzieci, które popełniły samobojstwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, najgorsze jest to, że statystyki rosną. A ludzie umierają często przez czyjeś głupie docinki, bo nie potrafią sobie z tym poradzić psychicznie.
   Szkoda, że dla niektórych to zabawa, a dla innych tragiczne w skutkach doświadczenie..

   Usuń
 3. Super, im więcej takich postów i udostępnień tym lepiej!

  OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz, będzie mi bardzo miło ;)
A jeśli blog Ci się podoba, zaobserwuj (na górze po prawej stronie).
Dziękuję, że jesteś ♥